Różnice pomiędzy szafą pełną , a szafą wnękową

Opublikowano, sobota, 21 kwietnia 2012
Szafa wnękowa jak sama nazwa wskazuje to szafa "wbudowana" we wnękę, czyli coś co nie ma nic wspólnego ze zwykłą stałą i jednocześnie stabilną konstrukcją. półki i elementy wyposażenia wnęki są umieszczane przez montażystów w środku i przymocowywane do ścian. A drzwi i elementy jezdne również są montowane do ścian i niestety do podłogi.

Wady takiego rozwiązania:
- Po pierwsze w po otwarciu szafy widzimy gołe ściany, które z czasem brudzą się dając okropny efekt wizualny.
- Kolejny problem to dużo brudu przy montażu - wiercenie w ścianie, hałas, kurz.
- W szafie od czasu do czasu trzeba odkurzyć, ponieważ mechanizm jezdny tworzy próg, więc nie damy rady zetrzeć kurzu zwykłą wilgotną szmatką, paprochy trzeba "wybrać z zakamarków " odkurzaczem.

Zalety:
- Odrobinę niższa cena. Ale czy warto zaoszczędzić kilka złotych rezygnując z jakości mebla, który ma nam służyć przez lata?

Pełna oferta szaf Komodo: http://www.komodo-meble.pl/oferta/szafy

Zagospodarowanie garderoby

Opublikowano, środa, 11 kwietnia 2012
Garderoba to kolejne, zaraz po kuchni ważne pomieszczenie, które wymaga odpowiedniego zagospodarowania, aby była w pełni wykorzystana. Należy pamiętać, że garderobą może być duży ustawny pokój, lub zwykła wnęka przeznaczona na szafę.

Garderoby najlepiej robić na wymiar, wtedy mamy pewność, że każda jej część będzie odpowiednio dobrana i zaprojektowana.

Na co możemy znaleźć miejsce w naszej garderobie?

1) Przede wszystkim wszystkie elementy naszej odzieży. Bardzo przydatne są wieszaki na spodnie, krawaty, paski, windy ubraniowe.

2) Buty. Półki na buty nie powinny być głębsze niż 30 cm. Wysokość takich półek to od 20 cm na niskie sportowe obuwie do 40 cm - półki na wysoki kozaki.

3) Ręczniki i pościel - dobrym rozwiązaniem, jeśli pozwala na to miejsce są głębokie, pojemne szuflady.

4) W garderobie powinno znaleźć się miejsce, na deskę do prasowania, żelazko, a nawet odkurzacz.

5) Dobrze jest również wygospodarować część pawlaczową, wysokością dostosowaną do kartonów. W każdym domu znajdą się tony "potrzebnych" dokumentów, takie karton to przede wszystkim gwarancja porządku.

Po więcej informacji odnośnie szaf i garderób zapraszam również na stronę Komodo: http://www.komodo-meble.pl/oferta/szafy

Szafy wnękowe i garderoby

Opublikowano, czwartek, 5 kwietnia 2012
Dobrze wykonana garderoba pomieści wszystko, od pudeł z dokumentami po buty, pościel i ubrania. Garderobę można urządzić w dużym pomieszczeniu lub małym schowku. Można również zagospodarować zwykłą mało ustawną wnękę. Grunt to dobry pomysł i wykorzystanie każdego dostępnego centymetra kwadratowego.

Garderoba to nie tylko nudne półki umieszczone systemem - każda na równej wysokości. NIE NIE NIE ! Garderoba z założenia ma być przestrzenią, w której każda rzecz ma swoje ściśle wydzielone miejsce. Musimy przewidzieć miejsce na kartony, miejsce na deskę do prasowania, czy długość drążków do wieszania ubrań. Należy pamiętać, że kilka funkcjonalnych szuflad na pewno nie zaszkodzi i pilnować się paru zasad :)

1) Wolna przestrzeń - głębokość do wieszania ubrań typu marynarki 55-60 cm
2) Wolna przestrzeń do wieszania spodni lub spódnic 40-50 cm
3) Szuflady na paski - wysokość frontu ok 10 cm
4) Szuflady bieliźniane - 15 cm
5) Szuflady pościelowe - wysokość frontu większa niż 25 cm

Więcej informacji o szafach: http://www.komodo-meble.pl/oferta/szafy


Meble kuchenne, szafki górne.

Opublikowano, środa, 4 kwietnia 2012
Sposób otwierania szafek górnych wpływa głównie na sposób i wygodę użytkowania. Szafki górne robione na wymiar mają najczęściej wymiar 72 cm lub 92 cm wysokości. W rzeczywistości możemy zrobić dowolny wymiar, ale trzymając się standardów uściślę że istnieją dwa  :)

Standardowy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń użytkownika. W standardowym systemie otwierania, otwieramy cały front - mamy wgląd do całej szafki.

Szafki klapowe - otwierane do góry. są wygodne jeśli chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Najczęściej front szafki klapowej nie ma więcej niż 45 m wysokości. Jest to wiązanie z trudnością zamykania takiej szafki.  Klapy montuje się na ekonomicznych podnośnikach gazowych.

Szafki klapowe łączone - do tego typu otwierania stosuje się systemy BLUM HF. Możemy jednocześnie otwierać oba fronty. Fronty "współpracują" ze sobą umożliwiając całościowy wgląd do szafki. System BLUM składa się z dwóch par zawias, podnośników teleskopowych oraz siłowników. System  ma bardzo przydatną funkcję zatrzymania klap stabilnie na dowolnej wysokości. decydując się na ten mechanizm musimy liczyć się z kosztami ok 400 zł za komplet do jednej szafki. System jest bardzo drogi w porównaniu do prostych podnośników gazowych, które można kupić za kilkanaście złotych, ale prezentuje bardzo wysoką jakość.

Przykład frontów kuchennych otwieranych standardowo raz frontów klapowych otwieranych do góry.


Zapraszam też do obejrzenia obszernej galerii kuchni: http://www.komodo-meble.pl/galeria/kuchnie

Byliście na targach?

Opublikowano, niedziela, 1 kwietnia 2012
W tym roku targi meblarskie nie zaskoczyły. Całość można było zobaczyć zaledwie w kilka godzin. Co roku targi robią się mniejsze i moim zdaniem przyciągają coraz mniej zainteresowanych.

Jeszcze parę lat temu trzeba było rezerwować kilka tygodni wcześniej hotel aby od początku do końca być obecnym na tej imprezie - teraz, mało kto decyduje się na dwu - dniowe zwiedzanie.