Meble kuchenne, szafki górne.

Opublikowano, środa, 4 kwietnia 2012
Sposób otwierania szafek górnych wpływa głównie na sposób i wygodę użytkowania. Szafki górne robione na wymiar mają najczęściej wymiar 72 cm lub 92 cm wysokości. W rzeczywistości możemy zrobić dowolny wymiar, ale trzymając się standardów uściślę że istnieją dwa  :)

Standardowy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń użytkownika. W standardowym systemie otwierania, otwieramy cały front - mamy wgląd do całej szafki.

Szafki klapowe - otwierane do góry. są wygodne jeśli chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Najczęściej front szafki klapowej nie ma więcej niż 45 m wysokości. Jest to wiązanie z trudnością zamykania takiej szafki.  Klapy montuje się na ekonomicznych podnośnikach gazowych.

Szafki klapowe łączone - do tego typu otwierania stosuje się systemy BLUM HF. Możemy jednocześnie otwierać oba fronty. Fronty "współpracują" ze sobą umożliwiając całościowy wgląd do szafki. System BLUM składa się z dwóch par zawias, podnośników teleskopowych oraz siłowników. System  ma bardzo przydatną funkcję zatrzymania klap stabilnie na dowolnej wysokości. decydując się na ten mechanizm musimy liczyć się z kosztami ok 400 zł za komplet do jednej szafki. System jest bardzo drogi w porównaniu do prostych podnośników gazowych, które można kupić za kilkanaście złotych, ale prezentuje bardzo wysoką jakość.

Przykład frontów kuchennych otwieranych standardowo raz frontów klapowych otwieranych do góry.


Zapraszam też do obejrzenia obszernej galerii kuchni: http://www.komodo-meble.pl/galeria/kuchnie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza