Dlaczego warto wybrać meble sosnowe?

Opublikowano, środa, 20 maja 2015
Jednym z najpopularniejszych rodzajów drewna używanego do produkcji mebli jest drewno sosnowe

Bardzo dobre właściwości, jeśli chodzi o wykorzystanie do produkcji mebli ma drewno sosnowe. Jest ono łatwo dostępne, więc jego cena nie jest za wysoka, a ponadto charakteryzuje się ono łatwością obróbki oraz lekkością i wytrzymałością.Meble z drewna sosnowego dobrze wyglądają zarówno pomalowane, jak i w naturalnym kolorze. Do ochrony drewna można zastosować bezbarwne lakiery, czy oleje do drewna, albo też olejobejcę, które nie tylko nadają meblom odpowiedni kolor, ale również pozwalają na bardzo dobrą ochronę przed wchłanianiem przez drewno wilgoci i innymi niekorzystnie oddziaływującymi na drewno czynnikami. Możliwe jest uzyskanie różnych efektów kolorystycznych. Same meble sosnowe pokryte odpowiednią powłoką ochronna są również bardziej odporne na osiadanie na nich kurzu, ponieważ naturalne drewno nie ma tak dużych właściwości elektrostatycznych, jak płyty ze sztucznymi okleinami.

Wśród bogatej oferty rynkowej warto zainteresować się oferta sklepu Meble Zych. Znajdziemy tam różne rodzaje mebli sosnowych– od łóżek do sypialni poprzez szafy po komody. Wśród tego znajduje się również dość bogata oferta mebli dziecięcych, które są dopasowane do ich potrzeb nie tylko pod względem designu, ale również zapewniają one wysokie standardy jeśli chodzi o bezpieczeństwo, głównie to związane z zastosowaniem substancji do konserwacji powierzchni mebli – są to substancje nietoksyczne.

Wszystkie Meble Zych wykonane są z wysokiej jakości litego drewna sosnowego. Jego staranny wybór zapewnia nie tylko solidność wyrobów meblowych, ale również ich odpowiedni wygląd. Każda partia drewna przeznaczonego do produkcji jest starannie sprawdzana i selekcjonowana, co pozwala na wyeliminowanie niekorzystnie wpływających na wygląd skaz na drewnie. Odpowiednie pomalowanie lakierem, czy bejcą pozwala na z koeli na uzyskanie ciekawego efektu kolorystycznego, albo na uwydatnienie estetycznych właściwości naturalnego drewna sosnowego.

Firma Meble Zych oferuje zestawy oraz pojedyncze meble do różnych zastosowań, czyli meble sypialne, kuchenne, czy do przedpokoju. Możliwe jest skorzystanie z gotowej oferty, albo też wykonanie odpowiednich mebli na zamówienie. W każdym przypadku będą to meble solidne oraz o ciekawym designie w stylu klasycznym lub też bardziej nowoczesnym. Ponadto możliwe jest również skorzystanie z oferty outletowej. Dzięki takim wyprzedażom możliwy jest zakup wysokiej jakości mebli z drewna sosnowego po bardzo atrakcyjnych cenach. Oferta jest dostępna na stronie meblezych.pl, gdzie można również dokonywać zamówień.    

18 komentarzy:

 1. A czy jest możliwość, że w takich meblach z czasem może pojawić się żywica ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sosna jest bardzo dobrym drzewem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zdania, że warto wybierać meble drewniane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Drewniane mebelki mają swój urok...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kumpla stolarza to zawsze mówił że sosnowe drewno jest bardzo dobre lecz dąb mocniejszy i ten brunatny kolor nadaje ładny ton dlatego skusiłem się na dąb ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście wolę meble z drewna świerkowego. Byle by drewno nie było lakierowane!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie się bardzo podoba drewno sosnowe, szczególnie nie malowane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie w domu sosonowe by nie przeszły ze względu na dzieci muszą być dębowe solidne bo sosna jest zjawiskowa ale nie aż tak trwała

  OdpowiedzUsuń
 10. Broń Boże nie bierzcie dębu bo sie krzywi :b

  OdpowiedzUsuń
 11. Do mebli sosnowych zniechęca mnie kolor, który "czerwienieje" coraz bardziej wraz z upływem lat.
  Ola Sz.

  OdpowiedzUsuń
 12. Meble sosnowe to dobre rozwiązanie szczególnie jeśli chcemy mieć trwałe meble w biurze. Typowe biurka robione są zwykle z MDF, a meble z naturalnego drewna to głównie na zamówienie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Meble sosnowe nie są takie drogie jak dębowe, a wyglądają równie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 14. To prawda, ja też mam sosnowe i są przepiękne, a właśnie o wiele tańsze niż dębowe. Do tego meble sosnowe są bardzo trwałe, a o to właśnie chodzi. Natomiast ja miałem sytuacje gdzie kupiłem meble, ale okazało się, że zostały źle zrobione i raz dwa się wszystko popsuło. Więc zadzwoniłem do mojego adwokata ze Szczecina, który poszedł do firmy od której kupiłem meble i raz dwa odzyskał pieniądze. Trzeba uważać na oszustów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam u siebie meble sosnowe i muszę powiedzieć, że są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo prezentują się świetnie i dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz. Świetny blog, w którym można znaleźć zawsze wiele ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Sosna to dobre drzewo, sama mam duzo mebli i jestem zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mi się bardzo podobają takie meble które mają naturalny kolor drewna. Podoba mi się to bardzo.

  OdpowiedzUsuń