Małe jest piękne?

Opublikowano, poniedziałek, 6 sierpnia 2012
Dawno nie zajmowałam się projektowaniem bardzo małych pomieszczeń. Ostatnio miałam przyjemność projektować meble kuchenne w pomieszczeniu nie większym niż 4 metry kwadratowe. Było to wyzwanie, które pokazało mim jak duże wśród Polaków jest zapotrzebowanie na takie projekty.
Okazuje się że małych kuchni jest więcej niż przestronny pomieszczeń, w których na wszystko jest miejsce. Małe pomieszczenia wymagają od nas, projektantów otwartego umysłu i jeszcze bardziej analitycznego podejścia do aranżacji. Każdy centymetr musi być przemyślany i odpowiednio zagospodarowany, a to w połączeniu ze ścianami, które najczęściej nie trzymają kąta prostego idealne składniki do "wybuchowej" mieszanki.
Pierwsze wnioski, jakie udało mi się wyciągnąć - małe kuchnie wymagają mebli robionych na wymiar. Kolejny : na małą kuchnię niezbędny jest dobry projekt i ekonomiczne podejście do wykonania kuchni. Należy pamiętać, że możemy manewrować zarówno szerokością jak i głębokością szafek. Nie trzymajmy się standardów - mamy dowolność w doborze każdego szczegółu. To pozwala na tworzenie wyjątkowych i nie powtarzalnych mebli kuchennych i wnętrz, które nie tylko będą połączeniem funkcjonalności ale przede wszystkim  stylu i wysokiej jakości. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza